Sanda Yazılım

Sık Sorulan Sorular

+ Programı Ücretsiz Olarak nasıl deneyebilirim ?

Tüm programlarımızı Kayıt olarak ve kurulum yaptıktan sonra aktivasyon işlemi sırasında "Ücretsiz Dene" düğmesine tıklayarak 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Sitemize kayıt açtıktan sonra mail adresiniz ve müşteri numaranızı kullanarak denme sürecini başlatabilirsiniz. Deneme sürümlerinde bazı fonksiyonlar çalışmıyabilir.

+ Geri Bildirimleri Nasıl gönderebiliriz ?

Geri Bildirimlerinizi, program üzerinden geri bildirim düğmesine tıklayarak açılan pencereden, bilgi@sandayazilim.com mail adresinden veya sayfamızdaki Canlı Destek buttonuna tıklayarak bize gönderebilirsiniz.

+ Personel Listemizi Sanda Veritabanına nasıl aktarabiliriz ?

Hızlı personel aktarımı için Örnek EXCEL tablosu kullanarak Personel Litesinde Excelden Veri al seçeneğini tıklayrak veya SGK şifreleri tanımlanmış bir projenin SGK sistemindeki tüm giriş ve çıkış yapan personel verilerini çekerek yapabilirsiniz.

Sanda Personel Pro Sürümünde SGK şifrelerinizi kullanarak daha önce SGK sistemine giriş yapmış olduğunuz personelleri veritabanına çekerek personel listelerinizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

+ Hata ile karşılaştığımda ne yapabilirim ?

Her hangi bir hata ile karşılaştığınızda Hata bildirim sistemi sayesinden çıkan pencerede Hata gönder düğmesine basarak ilgili hata kodunun bize gönderilmesini sağlamış olursunuz.

+ SGK ilgili Sayfayalara giremiyorum ne yapabilirim ?

SGK ile ilgili bölümleri kullanmak için öncelikle SGK şifrelerini Şube ayarlarından girmelisiniz. Hemen altındaki "SGK Sitesine Gir" Düğmesine basarak açılan SGK sayfasındaki "Açılan pencerelere izin ver" seçeneğini Bu siteye Güven seçeneğini işaretleyerek Tekrar giriş yapmayı deneyiniz. Sorun devam ediyor ise bu durum SGK tarafından sayfalarda yapılan değişiklik nedeniyle olabilir. Böyle durumlarda Teknik Destek ekibimizden yardım talebinde bulunun.

+ Aktivasyon Kodum E-Posta adresime gelmiyor ne yapabilirim ?

Lisans kaydı yaptığınız sırada girmiş olduğunuz e-posta adresinizin doğru girdiğinize emin değilseniz durumu anlatır bir e-postayı bilgi@sandayazilim.com adresine gönderiniz. Gerekli düzeltmeler için sizinle irtibata geçilecektir.

+ Giriş Şifrelerini Unuttum nasıl tekrar öğrenebilirim ?

Giriş yaparken unuttuğunuz kullanıcı adını veya şifresini öğrenmek için teknik destek ekibimiz ile irtibata geçiniz, Şifre Sıfırlama seçenekleri bulunmamaktadır. Teknik Destek ekbimiz bu konuda size yardımcı olacaktır.

+ Bilgisayarıma Format attım verileri tekrar geri nasıl alabilirim ?

Formatlama veya sunucu programın kurulu olduğu bilgisayarda arıza meydana geldiğinde, diğer tüm verileriniz gibi Sanda veritabanıda zarar görmüş olabilir. Bu yüzden Yedekleme sistemini otomatik yedekleme seçeneği ile kullanarak Bağımsız bir harddiske veya FTP bağlantısı ile bulut teknolojisi ile uzak bir bilgisayara yedekleyebilirsiniz. Verilerinizi en sağlam kurtarma şekli düzenli yedeklemekten geçmektedir.

+ Aynı Lisansımla Sanda Programını Başka Bilgisayarda Kullanabilirmiyim?

Aktivasyon sırasında Sunucu programın kurulu olduğu bilgisayara göre aktifleştirme işlemi yapılmaktadır. Sunucu Programını ve veritabanını başka bir bilgisayara taşırken aktivasyon işlemini tekrar yapmanız gerekecektir. Bu konu hakkıda teknik destek ekibimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

+ Sanda Sunucusunu başka bilgisayara taşımak istiyorum nasıl yapabilirim ?

Sanda sunucusunu Başka bilgisayara taşımak için öncelikle yedekleme işlemini yapmanız gerekmektedir. Yedekleme dosyası (*.yed) sonradan taşıma yapmak istediğiniz sistemde Kurulum işlemini yeniden yapınız. Program Aktivasyon işlemini tekrar yapmanız gerekecektir. Aktivasyon işleminden sonra yedeğini almış olduğunuz veritabanını geri yükleme seçeneğini kullanarak tekrar geri yükleyiniz, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

+ Kullanıcı Sayısını artırmak istiyorum ne yapabilirim ?

Kullanıcı sayısnı artırmak için Kullanıcı ekleme bedelini ödedikten sonra teknik ekibimiz uzak bağlantı sayesinde gerekli ayarları sizlere yapacaktır.

+ Güncellemeri alamıyorum neden olabilir ?

Otomatik Güncellemeleri Programı satın aldıktan bir yıl içinde ücretsiz alacaksınız. Bir yıl sonra otomatik güncellemlerden faydalanmak için "Yıllık Güncelleme Desteği" bedelini ödedikten sonra, Otomatik güncellemeri almaya devam edebileceksiniz.

-->