Hoşgeldin Misafir
Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adı/Email:
  

Şifre
  

Forumlarda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Üye Sayısı: 108
» En Son Üyemiz: MeadeDorian
» Konu Sayısı: 32
» Mesaj Sayısı: 47

Tam İstatistik

Çevrimiçi Kullanıcılar
Şu anda 2 çevrimiçi kullanıcı var.
» 0 üye | 2 Misafir

En Son Konular
Ücretsiz Versiyon
Forum: Sanda Personel (Ücretsiz)
Son Mesaj: xercux
11-17-2022, 05:13 AM
» Cevaplar: 1
» Gösterim: 975
Yıllık izin sorunu
Forum: Sanda Personel (Ücretsiz)
Son Mesaj: ygocmen
08-07-2021, 11:06 AM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 6,991
Kurulumda MySQL Hatası ?...
Forum: Sanda Personel (Ücretsiz)
Son Mesaj: mnkaraahmetli
02-24-2021, 05:49 AM
» Cevaplar: 8
» Gösterim: 14,288
SandaToolLibrary.dll hata...
Forum: Sanda Personel Pro
Son Mesaj: Sanda
04-16-2020, 07:09 AM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 1,669
Dize geçerli bir DateTime...
Forum: Sanda Personel (Ücretsiz)
Son Mesaj: Sanda
02-13-2020, 05:17 PM
» Cevaplar: 1
» Gösterim: 4,095
Yasal verilerin güncellen...
Forum: Sanda Personel Pro
Son Mesaj: Sanda
01-04-2020, 09:27 AM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 1,616
VERBİS’E KAYIT SÜRESİNİN ...
Forum: Genel Duyurular
Son Mesaj: Sanda
01-04-2020, 09:22 AM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 1,476
Versiyon 1.0.4.2 Güncelle...
Forum: Sanda Personel (Ücretsiz)
Son Mesaj: Sanda
07-19-2019, 06:45 PM
» Cevaplar: 0
» Gösterim: 3,105
Kullanıcı Adı, Şifre Hata...
Forum: Sanda Personel (Ücretsiz)
Son Mesaj: Sanda
04-02-2019, 05:37 PM
» Cevaplar: 1
» Gösterim: 4,732
Sanda Personel Pro(BETA)
Forum: Sanda Personel Pro
Son Mesaj: Sanda
03-06-2019, 10:40 AM
» Cevaplar: 2
» Gösterim: 4,372

 
  Ücretsiz Versiyon
Gönderen: xercux - 10-31-2022, 07:10 AM - Forum: Sanda Personel (Ücretsiz) - Cevaplar (1)

Merhabalar bigisayarıma format atmam sebebi ile ücretsiz personel takip programının ver. 1.0.4.3 kurulum dosyasını kaybetmiş bulunmaktayım.İndirme de kapatıldığı için kurulum dosyasına ulaşamıyorum.Elinde mevcut olan arkadaşlardan dosyayı paylaşmalarını rica ederim.

Bu öğeyi yazdır

  Yıllık izin sorunu
Gönderen: ygocmen - 08-07-2021, 11:06 AM - Forum: Sanda Personel (Ücretsiz) - Cevap Yok

Merhaba, yıllık izinlerde sorun yaşıyorum. Personelin hakkettiği izin diyelim 70 gün kullandıkları var hepsi kayıtlı 30 gün izin hakkı olması gerekirken eksilerde gözüküyor.  Bir diğer sorunda izini giriyorum tekrar girip baktığımda kaydettiğim izin gözükmüyor kartında teşekkürler..

Bu öğeyi yazdır

Lightbulb Kurulumda MySQL Hatası ??
Gönderen: Sanda - 06-09-2020, 11:30 AM - Forum: Sanda Personel (Ücretsiz) - Cevaplar (8)

Kurulum sırasında MySql hatası alan kullanıcılarımız aşağıdaki adımları uygulayabilirler
1-CMD ( komut satırı)  Yönetici modunda başlatınız
2- net stop mysqlsandapersonel    , komutunu yazınız
3- sc delete mysqlsandapersonel

komutlarını kullanarak yeniden kurulum yapmayı deneyiniz.

Bu öğeyi yazdır

  SandaToolLibrary.dll hatası alanlar
Gönderen: Sanda - 04-16-2020, 07:09 AM - Forum: Sanda Personel Pro - Cevap Yok

Güncelleme sonrası SandaToolLibrary.dll hatası alan kullanıcılarımız ekteki sıkıştırılmış dosya içindeki dll dosyasını programın kurulu olduğu klasörün için kopyaladıktan sonra sorun çözülecektir.
İyi çalışmalar dileriz.Eklenti Dosyaları
.zip   SandaToolLibrary.zip (Boyut: 17.7 KB / İndirilme: 9)
Bu öğeyi yazdır

  Dize geçerli bir DateTime olarak tanınmadı hatası
Gönderen: akca14 - 02-12-2020, 09:14 AM - Forum: Sanda Personel (Ücretsiz) - Cevaplar (1)

Giriş yaparken resimdeki hatayı alıyorum. 

[Resim: 49m8ZA.jpg]


güncelleme sonrası düzeldi silinebilir

Bu öğeyi yazdır

  Yasal verilerin güncellenmesi
Gönderen: Sanda - 01-04-2020, 09:27 AM - Forum: Sanda Personel Pro - Cevap Yok

2020 yılı Asgari ücret rakamlarının yenilenmesi dolayısıyla Sanda Personel Pro sürümünde yasal verilerinde güncellenmesi gerekmektedir. 
Yasal verilerin güncellenmesini manuel olarak yapabildiğiniz gibi otomatik internetten de verileri güncelleyebilirsiniz.
Bu veriler programın ana ekranındaki yukarıda ayarlar  ekranını açtığınızda Genel tanımlamalar kısmından güncelleyebilirsiniz.

Bu öğeyi yazdır

  VERBİS’E KAYIT SÜRESİNİN UZATILMASI HAKKINDA DUYURU
Gönderen: Sanda - 01-04-2020, 09:22 AM - Forum: Genel Duyurular - Cevap Yok

Veri Sorumluları Son kayıt tarihi süresi güncellendi.
Firmalarınızın aşağıdaki kriterleri dikkate alarak bu süreyi kaçırmamaları konusunda bilgilerinize duyururuz.  Zira ciddi para cezaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yıllık çalışan sayısı 50'den çok veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL'den çok olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumluları
Kayıt Yükümlülüğü Son Tarihi:30.06.2020
Yurtdışında yerleşik gerçek ve tüzel kişi veri sorumluları
Kayıt Yükümlülüğü Son Tarihi:30.06.2020
Yıllık çalışan sayısı 50'den az ve yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL'den az olup ana faaliyet konusu özel nitelikli kişisel veri işleme olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumluları
Kayıt Yükümlülüğü Son Tarihi:30.09.2020
Kamu kurum ve kuruluşu veri sorumluları
Kayıt Yükümlülüğü Son Tarihi:31.12.2020


Veri Sorumluları Siciline Kayıt Yükümlülüğüne İlişkin Kurulca Belirlenen Tarihler Hakkında 2019/387 Sayılı Kurul Karar Özeti

 

Karar No
: 2019/387
Konu Özeti
:Veri Sorumluları Siciline kayıt tarihlerinin düzenlenmesi


 

Bilindiği üzere 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun (Kanun) 16 ncı maddesi gereği, kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişiler, veri işlemeye başlamadan önce Veri Sorumluları Siciline kaydolmak zorundadır.

Veri Sorumluları Sicili, Kişisel Verileri Koruma Kurulu (Kurul) gözetiminde Başkanlık tarafından kamuya açık olarak tutulmaktadır. Bu amaçla oluşturulan ve kısa adı VERBİS olan Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemine, kayıt yükümlülüğü kapsamındaki veri sorumlularınca işlemekte oldukları kişisel verilerle ilgili bilgi girişi yapılması gerekmektedir.

Veri Sorumluları Sicilinin kamuya açık olarak tutulması; kişisel verisi işlenen gerçek kişilere, kendi verileri üzerinde kontrolün sağlanabilmesi imkânı sunduğundan VERBİS, şeffaflık ve hesap verebilirlik özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Sicile kayıt yükümlülüğü, kişisel veri işlemekte olan gerçek veya tüzel kişiler için Kanunla getirilmiş bir yükümlülük olup bu yükümlülüğe uyulmaması halinde yaptırım öngörülmüş olmakla birlikte asıl hedeflenen; kişisel verilerin işlenmesinde şeffaflığın sağlanması, veri sorumlularının Kanuna uyumu konusunda özen göstermeleri, kişisel veri işlenmesinin disiplin altına alınması, kişisel verisini işlediği kişilere hesap verebilmesi, kişisel verilerin gelişigüzel işlenmesinin önüne geçilmesi ve bu konuda bir kültür ve farkındalık oluşmasının sağlanmasıdır.

VERBİS üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda, bazı veri sorumlularınca söz konusu başvuru formlarının Başkanlığımıza iletilmesi ile yükümlülüğün yerine getirilmiş olduğu düşünülerek bildirim yapılmadığı gözlemlenmektedir. İrtibat kişisi tarafından “Sicile kayıt” butonu ile giriş yapılarak bildirimin tamamlanması ve sistem üzerinden iletilmediği takdirde Sicile kayıt ve bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmemiş olacağının bilinmesinde fayda görülmektedir.Bilindiği üzere, Kanunun 16 ncı maddesinde istisna kapsamında olmayan veri sorumluları için getirilmiş olan yükümlülük, kayıt ve bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmesidir. Bu kapsamda veri sorumlularının, önce VERBİS’e giriş yaparak başvuru formunu sistem üzerinden oluşturması ve bu formu Kuruma kargo / posta / elden iletilmesi veya Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) aracılığıyla iletmesi gerekli görülmektedir. Başvuru formunun iletilmesi üzerine Kurum tarafından kendisine iletilen “kullanıcı adı” ve “parola” ile VERBİS’e giriş yaparak bildirimi gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Öte yandan veri sorumlularınca, Kurul kararında öngörülen sürede kayıt ve bildirim yükümlülüğünü yerine getirmek amacıyla son günlerde yoğun bir şekilde başvuru ve VERBİS üzerinden bildirim iletildiği gözlemlenmektedir.

Veri sorumlularına, 6698 sayılı Kanunla Sicile kayıt ve bildirim yükümlülüğü getirilmiş olmasının amacı;

 • Kişisel verilerin işlenmesinde şeffaflığın,

 • Kişisel verilerin gelişigüzel işlenmesinin önüne geçilerek bu alanda veri sorumlularının kişisel veri işlemesi faaliyetlerinin disiplin altına alınmasının,

 • Kişisel verilerin korunması alanında toplumun tüm kesimlerinde kültür ve farkındalık oluşmasının, veri sorumlularının kişisel verisini işlediği kişilere hesap verebilmesinin,

 • Veri sorumlularının Kanuna uyumunun,

 • İstisna kapsamında olmayan tüm veri sorumlularının Sicile kaydolmasının
sağlanmasıdır.

Bu amaçlardan da anlaşılacağı üzere Sicile kayıt ve bildirim yükümlülüğü, sadece süresinde VERBİS’e kayıt olunmasını değil, bununla birlikte VERBİS’e beyan edilen bilgilerin tüm kişisel veri işleme faaliyetlerini kapsayacak şekilde doğru, güncel ve güvenilir bilgilerin de beyan edilmesini kapsamaktadır.

VERBİS veri tabanı üzerinden özellikle son günlerde iletilen bildirimlerle ilgili olarak yapılan araştırmada, bazı bildirimlerde işlendiği beyan edilen kişisel verilerle işleme amaçlarının, aktarım gerçekleştirildiği beyan edilen alıcı/alıcı gruplarının, veri konusu kişi gruplarının, alınan teknik ve idari tedbirlerin, özel nitelikli kişisel veriler için alınması gereken yeterli önlemlerin, yurtdışına veri aktarımının ve saklamaya ilişkin beyan edilen sürelerin örtüşmediği, bu konuda ciddi yanlışlıkların ve Kanuna/yönetmeliklere aykırılıkların olduğu görülmektedir.

Bu durumun nedenlerinden birisinin de Kanunun 18 inci maddesinde öngörülen yaptırımlarla karşılaşmamak adına Kurul tarafından belirlenen süre içerisinde bir kayıt gerçekleştirmek olduğu anlaşılmaktadır.

Kanunun 16 ncı maddesinde Sicile ilişkin bazı hükümler yer almış olup diğer usul ve esasların da yönetmelikle düzenleneceği ifade edilmiştir. Buna istinaden 31.12.2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Veri Sorumluları Sicili Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde;

“ç) Sicile kayıtla yükümlü olan veri sorumluları, Kişisel Veri İşleme Envanteri hazırlamakla yükümlüdür. Sicil başvurularında Sicile açıklanacak bilgiler Kişisel Veri İşleme Envanterine dayalı olarak hazırlanır.

d) Kanunun 10 uncu maddesinde veri sorumluları için belirtilen aydınlatma yükümlülüğünde, Kanunun 13 üncü maddesinde belirtilen ilgili kişi başvurularının yanıtlanmasında ve ilgili kişiler tarafından açıklanacak açık rızanın kapsamının belirlenmesinde kişisel veri işleme envanterine dayalı olarak Sicile sunulan ve Sicilde yayınlanan bilgiler esas alınır.

e) Veri sorumluları, Sicile sunulan ve Sicilde yayınlanan bilgilerin eksiksiz, doğru, güncel ve hukuka uygun olmasından sorumludur. Veri sorumlularının Sicile kaydolması Kanun kapsamındaki diğer yükümlülüklerini ortadan kaldırmaz.”

hükümleri yer almıştır.

Buna göre, veri sorumlularının VERBİS’e kayıt ve bildirim yükümlülüğünü yerine getirirken öncelikle kişisel veri işlenmekte olan tüm süreçleri içerecek şekilde kişisel veri işleme envanteri hazırlanması ve VERBİS’e bildirim yapılırken gelişigüzel değil söz konusu envanter baz alınarak giriş yapılması gerekmektedir.

Ayrıca, Kanunun 16 ncı maddesinde Sicile girilen bilgilerde meydana gelen değişikliklerin derhâl Başkanlığa bildirileceği hükmü ile Veri Sorumluları Sicili Hakkında Yönetmeliğin 13 üncü maddesinde yer alan “Veri sorumluları, Sicilde kayıtlı bilgilerde değişiklik olması halinde meydana gelen değişiklikleri, değişikliğin meydana geldiği tarihten itibaren yedi gün içerisinde VERBİS üzerinden Kuruma bildirir.” hükmü gereği gerekli güncellemelerin belirtilen sürede yapılması gerekmektedir.

Veri sorumlularınca Sicile kayıt ve bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmesi amacıyla VERBİS’e girilen bilgiler üzerinden Kurul tarafından yapılan araştırma ve değerlendirme sonucunda;

a) Sicile kayıt ve bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmesi kapsamında;

 • Bazı veri sorumlularının sadece kayıt başvuru formunu ilettiğinin görüldüğü, Kanunun 16 ncı maddesinde yer alan yükümlülüğün kayıt ve bildirimi kapsadığı, bu nedenle Kurumca iletilen “kullanıcı adı” ve “parola” ile VERBİS’e giriş yapılarak kişisel veri işleme faaliyetlerine ilişkin bildirimin tamamlanması gerektiğinin,

 • Sicile kayıt ve bildirim yükümlülüğünün asıl amacının kişisel veri işlemede şeffaflık, kişisel verilerin gelişigüzel işlenmesinin önüne geçilerek kişisel veri işleme faaliyetlerinin disiplin altına alınması, bu alanda kültür ve farkındalık oluşması, veri sorumlularının kişisel verisini işlediği kişilere hesap verebilmesi, veri sorumlularının Kanuna uyumu ve istisna kapsamında olmayan tüm veri sorumlularının Sicile kaydolmasının sağlanması olduğunun,

 • Sicile kayıt ve bildirim yükümlülüğünün sadece Kanunda öngörülen yaptırımlarla karşılaşmamak adına süresi içerisinde bir kayıt gerçekleştirmek olarak anlaşılmaması gerektiğinin, bu amaca yönelik kayıt ve bildirimlerin Kanuna aykırılık teşkil edebileceğinin,

 • Özellikle son zamanlarda VERBİS’e iletilen bildirimler incelendiğinde, birçok bildirimde kişisel veriler ile işleme amaçları, alıcı/alıcı grupları, veri konusu kişi grupları, alınan teknik ve idari tedbirler, yeterli önlemler, yurtdışına veri aktarımı ve saklama sürelerinin örtüşmediği, bu konuda ciddi yanlışlıklar ve mevzuata aykırılıklar olduğunun görüldüğünün,

 • VERBİS’e beyan edilen bilgilerin doğru ve güncel olması gerektiğinin, bu bilgilerden ilgili veri sorumlusunun sorumlu olduğunun,

 • Sicile kayıtla yükümlü olan veri sorumlularının Veri Sorumluları Sicili Hakkında Yönetmelik gereği kişisel veri işleme envanteri hazırlamak zorunda olduğunun ve VERBİS’e girilen bilgilerin bu envantere dayalı olarak hazırlanması gerektiğinin,

 • Veri sorumlularının VERBİS’e kayıt ve bildirim yükümlülüğünü yerine getirirken öncelikle kişisel veri işlenmekte olan tüm süreçleri içerecek şekilde kişisel veri işleme envanteri hazırlaması ve VERBİS’e bildirim yapılırken gelişigüzel değil mutlaka söz konusu envanter baz alınarak giriş yapılması gerektiğinin,

 • Sicilde kayıtlı bilgilerde değişiklik olması halinde meydana gelen değişiklikleri, değişikliğin meydana geldiği tarihten itibaren yedi gün içerisinde VERBİS üzerinden Kuruma bildirilmesi gerektiğinin
tüm veri sorumlularına hatırlatılmasına,

b) Yukarıda yer verilen açıklamalar doğrultusunda kişisel veri işleme envanteri hazırlamadan gelişigüzel VERBİS’e kayıt ve bildirim gerçekleştiren veri sorumluları ile envanter hazırlama süreçlerini tamamlayamadığı için süresinde kayıt ve bildirim yükümlülüğünü yerine getiremeyecek olan veri sorumluları dikkate alınarak, VERBİS’e girilmiş olan bilgilerde herhangi bir hata veya Kanuna aykırılık varsa bu durumun bir an önce düzeltilmesi için gerekli çalışmaların yapılabilmesini teminen 6698 sayılı Kanunun Geçici 1 inci maddesi gereği;

 • Yıllık çalışan sayısı 50’den çok veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’den çok olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularına Sicile kayıt ve bildirim yükümlülüğünü yerine getirmeleri için verilen sürenin 30.06.2020 tarihine,

 • Yurtdışında yerleşik gerçek ve tüzel kişi sorumlularına Sicile kayıt ve bildirim yükümlülüğünü yerine getirmeleri için verilen sürenin 30.06.2020 tarihine,

 • Yıllık çalışan sayısı 50’den az ve yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’den az olup ana faaliyet konusu özel nitelikli kişisel veri işleme olan gerçek veya tüzel kişi sorumlularına Sicile kayıt ve bildirim yükümlülüğünü yerine getirmeleri için verilen sürenin 30.09.2020 tarihine,

 • Kamu kurum ve kuruluşu veri sorumlularına Sicile kayıt ve bildirim yükümlülüğünü yerine getirmeleri için verilen sürenin 31.12.2020 tarihine,
kadar uzatılmasına,

c) Bu kararın Kurum internet sayfasında duyurulması ve Resmî Gazete’de yayımlanmasına
karar verilmiştir.

Bu öğeyi yazdır

  Versiyon 1.0.4.2 Güncelleme Dosyası
Gönderen: Sanda - 07-19-2019, 06:45 PM - Forum: Sanda Personel (Ücretsiz) - Cevap Yok

Güncelleme sırasında bir sorunla karşılaşırsanız aşağıda linki verilen program dosyasını  , programın kurulu olduğu  (C:\Program Files (x86)\SandaPersonel) klasörün içine kopyalayarak kullanabilrisiniz.
Bazı virüs programları yanlış tespit ederek, Programın dosyasını silmektedir. Ekteki dosyada virüs uyarısı vermemektedir.

Program dosyası:http://sandayazilim.com/uyg/SandaPersonel.rar

Bu öğeyi yazdır

Sad Kullanıcı Adı, Şifre Hatası Sorunu
Gönderen: ferhatozdal1907 - 04-02-2019, 10:20 AM - Forum: Sanda Personel (Ücretsiz) - Cevaplar (1)

Merhaba, Sanda Ücretsiz Personel programını ofisteki diğer arkadaşımdan çekerek kendi bilgisayarıma yükledim. Açıldı kullanmaya başladım, hatta sürekli bilgi güncelleyerek birbirimize yedek veriler de gönderdik. Gayet kullanışlı bir program bu açıdan teşekkür ederim. Ancak programı kapatıp aynı gün veya sonraki gün tekrar açtığımda hiçbir değişiklik yapmamış olmama rağmen "admin" kullanıcı adı ve "admin" şifresini girdiğimde kullanıcı adı veya şifre yanlış mesajı alıyorum. Siteden indirip yüklediğimde de aynı sorunu alınca artık yazma ihtiyacı duydum. Neden olabilir ve çözümü konusunda yardımcı olursanız memnun olurum. Her seferinde yeniden kaldırıp yüklemek zaman kaybı oluyor.

Bu öğeyi yazdır

  Personel Belge ve Sertifika takibi
Gönderen: Sanda - 03-05-2019, 09:52 AM - Forum: Sanda Personel Pro - Cevap Yok

Personellerinizin  takip etmeniz gereken ,
1-Sağlık raporu geçerlilik tarihi
2-Güvenlik kartı geçerlilik tarihi
3- Mesleki eğitim sertifika 

gibi benzeri belgelerinizi takibi için Personel kartında ilgili bölüm eklendi. uyarı verilmesi gereken gün kadar süre yaklaştıkça program tarafından otomatik bildirim ile bilgilendirilmektedir.

Bu özellik  1.0.1.2  versiyon ile gelmiş olup güncelleme ile yayınlanacaktır.

Bu öğeyi yazdır